Uskutečnilo se...

45. letní sportovní hry - 21.- 25.5.2017

Ve dnech 21.-25.5.2017 naše zařízení pořádalo 45. ročník celostátních letních sportovních her výchovných ústavů. 
Veškeré informace, týkající se této akce, najdete na stránkách akce www.vunj-lsh.mypage.cz.

 

„NÁVRAT KRÁLE, ANEB  ZNOVA NA TRŮNU“… 

 
Dne 10.09.2018 pod pedagogickým vedením Mgr. Pavla TOKAŘE, Ing. Bc. Miloslava ZETOCHY a Romana BEZUNKA se 5 chlapců našeho zařízení zúčastnilo již VIII. ročníku sportovní soutěže AQUALAND CUP v Pasohlávkách, jehož organizátorem byl Diagnostický ústav Brno.
Detaily z této akce najdete ZDE
 
Ve dnech 16.-20.7.2018 jsme s našimi chlapci absolvovali prázdninový pobyt v přírodě. Navštívili jsme muzeum olomouckých tvarůžek v Lošticích, vojenskou tvrz v Dobrošově, muzeum stavebnice Merkur v Polici nad Metují, Babiččino údolí, ZOO ve Dvoře Králové nad Labem a další zajímavá místa.

Podrobnosti z naší prázdninové výpravy najdete ZDE.

 

Koloběžky na Olešné

Dne 10.6. 2018 se uskutečnil výlet s chlapci M.V. a N.G. na přehradu Olešná, kde bylo plánováno koupání na venkovním bazénu a výlet na koloběžkách kolem přehrady.
Velice kvalitní sparingpartnery chlapci  N.G. vytvořilo duo vychovatelů. Nicméně přes všechnu snahu si chlapec N.G. vytvořil náskok a po dvou kolech a deseti kilometrech s mírným náskokem vyhrál. Z návštěvy venkovního bazénu na Olešné nás odradilo počasí - začalo pršet, proto jsme zvolili náhradní variantu a navštívili jsme krytý bazén a páru v Novém Jičíně.
IMG_20180610_124612_zmena velikosti.jpg

Kopřivnické dny techniky

Dne 9.6.2018 se uskutečnil výlet s chlapci M.V. a N.G. do Kopřivnice na „Kopřivnické dny techniky na polygonu Tatra“.
Chlapci zde mohli vidět  na vlastí oči moderní techniku přímo v terénu, v případě zájmu se i projet ve vozech Tatra, posadit se „za volant“ záchranářských a hasičských vozidel Tatra, bagrů, jeřábů a podobné techniky. K vidění tu byly RC modely, roboti, tank, obrněné transportéry, motocykly i sportovní a závodní vozy. Prezentace byla včetně závodních vozidel Tatra „rallye Paříž-Dakar“. 
Akce byla velice zdařilá,na závěr ji obohatil i kulturní program a vystoupení hudební skupiny. 
Mgr. Michal Janyška, Bc. Václav Novotný
IMG_20180609_140957_BURST1_zmena velikosti.jpg

Den otevřených dveří u rychlé záchranné služby

V pondělí 14.5.2018  ve 12:30 hodin jsme s p. učitelem Zelenkou vyšli na den otevřených dveří do místní stanice RZS Nový Jičín.

Více se o akci dozvíte ZDE.
Plakát DOD 2018
Záchr.st.1.JPG

Tématická vycházka - chráněná krajinná oblast Podbeskydí

V pátek 4.5.2018 naše škola uskutečnila s chlapci 1. ročníku oboru strojní mechanik a zednické práce tématickou vycházku chráněnou krajinnou oblastí Podbeskydí. Trasa vedla od zatopeného lomu v Jasenici přes Petřkovskou hůrku, chlapci se seznámili s těžbou v pískovcových lomech v trajektorii obce Janovice, viděli pikritová jezírka mezi obcemi Straník a Kojetín, keltské opidum Požaha, oční studánku na Svinci a přes Skalky se vrátili zpět do našeho zařízení.
Počasí sice moc nevyšlo, ale výšlap to byl skvělý! :-)
CAM00214.jpg

Exkurze v hasičském záchranném sboru

V pátek 13.4.2018 se naši chlapci v rámci teoretické výuku zúčastnili velmi zajímavé exkurze v hasičském záchranném sboru v Novém Jičíně. Chlapci se seznámili jak s nejnovější technikou, kterou hasiči při zásazích používají, tak i s postupy při zásazích a samozřejmě i s prevencí vzniku požáru. 
Karel Zelenka, učitel

CAM00069[1].jpg
CAM00049[1].jpg

Hokejový turnaj "O pohár paní ředitelky" - Brno

Ve středu 14.2.2018 se naši chlapci již podruhé zúčastnili hokejového turnaje O pohár paní ředitelky, který je organizovaný DÚM Brno. Chlapci sice turnaj nevyhráli, ale rvali se jako lvi. Tak snad příště! :-)

Kuželky Nový Jičín

Dne 24.1.2018 jsme s 6 chlapci uskutečnili návštěvu kuželny v areálu zimního stadionu v Novém Jičíně za účelem sportovního vyžití a dalšího stmelování kolektivu. Chlapci si osvojili některé technické prvky této disciplíny, které byly potřeba ke správnému stylu hry a potažmo k dosažení dobrého bodového výsledku.Chlapci projevili opravdový zájem o hru a také soutěžního ducha, když po 50. kolech hry se stále přetahovali o jediný bod, který nakonec rozhodl o vítězi.  
 
Bc. et Bc. Václav Novotný

Další fotografie najdete ve fotogalerii.

Aqualand cup VII.

Naši chlapci se 22.1.2018 zúčastnili již 7. klání mezi výchovnými ústavy v Aqualandu Moravia v Pasohlávkách. Tentokrát to pro naše družstvo znamenalo 4. místo, což je jistě skvělý výsledek! :-)
JK 2018
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one