Uskutečnilo se...

45. letní sportovní hry - 21.- 25.5.2017

Ve dnech 21.-25.5.2017 naše zařízení pořádalo 45. ročník celostátních letních sportovních her výchovných ústavů. 
Veškeré informace, týkající se této akce, najdete na stránkách akce www.vunj-lsh.mypage.cz.

Den otevřených dveří u rychlé záchranné služby

V pondělí 14.5.2018  ve 12:30 hodin jsme s p. učitelem Zelenkou vyšli na den otevřených dveří do místní stanice RZS Nový Jičín.

Více se o akci dozvíte ZDE.
Plakát DOD 2018
Záchr.st.1.JPG

Tématická vycházka - chráněná krajinná oblast Podbeskydí

V pátek 4.5.2018 naše škola uskutečnila s chlapci 1. ročníku oboru strojní mechanik a zednické práce tématickou vycházku chráněnou krajinnou oblastí Podbeskydí. Trasa vedla od zatopeného lomu v Jasenici přes Petřkovskou hůrku, chlapci se seznámili s těžbou v pískovcových lomech v trajektorii obce Janovice, viděli pikritová jezírka mezi obcemi Straník a Kojetín, keltské opidum Požaha, oční studánku na Svinci a přes Skalky se vrátili zpět do našeho zařízení.
Počasí sice moc nevyšlo, ale výšlap to byl skvělý! :-)
CAM00214.jpg

Exkurze v hasičském záchranném sboru

V pátek 13.4.2018 se naši chlapci v rámci teoretické výuku zúčastnili velmi zajímavé exkurze v hasičském záchranném sboru v Novém Jičíně. Chlapci se seznámili jak s nejnovější technikou, kterou hasiči při zásazích používají, tak i s postupy při zásazích a samozřejmě i s prevencí vzniku požáru. 
Karel Zelenka, učitel

CAM00069[1].jpg
CAM00049[1].jpg

Hokejový turnaj "O pohár paní ředitelky" - Brno

Ve středu 14.2.2018 se naši chlapci již podruhé zúčastnili hokejového turnaje O pohár paní ředitelky, který je organizovaný DÚM Brno. Chlapci sice turnaj nevyhráli, ale rvali se jako lvi. Tak snad příště! :-)

Kuželky Nový Jičín

Dne 24.1.2018 jsme s 6 chlapci uskutečnili návštěvu kuželny v areálu zimního stadionu v Novém Jičíně za účelem sportovního vyžití a dalšího stmelování kolektivu. Chlapci si osvojili některé technické prvky této disciplíny, které byly potřeba ke správnému stylu hry a potažmo k dosažení dobrého bodového výsledku.Chlapci projevili opravdový zájem o hru a také soutěžního ducha, když po 50. kolech hry se stále přetahovali o jediný bod, který nakonec rozhodl o vítězi.  
 
Bc. et Bc. Václav Novotný

Další fotografie najdete ve fotogalerii.

Aqualand cup VII.

Naši chlapci se 22.1.2018 zúčastnili již 7. klání mezi výchovnými ústavy v Aqualandu Moravia v Pasohlávkách. Tentokrát to pro naše družstvo znamenalo 4. místo, což je jistě skvělý výsledek! :-)

Hokejové utkání chlapci vs. pedagogové

V předvánočním týdnu, ve středu 20. prosince 2017, se na místním zimním stadionu uskutečnilo již tradiční hokejové utkání našich chlapců proti pedagogům. 
Ve výborném zápase plném skvělých hokejových akcí zkušenost opět zvítězila nad mládím - chlapci prohráli 8:21, ale mladí hokejisté předvedli velkou bojovnost a hlavně fair play hru. Takže na odvetu to pro chlapce znamená jediné: více tréninku, méně počítačů :-)Další fotografie najdete ve fotogalerii.

Fauna trh Ostrava

Dne 10.12.2017 jsme se čtyřmi chlapci uskutečnili výlet do Ostravy, kde se konala pravidelná výstava fauny. Vyrazili jsme ráno kolem 9. hodiny. Cílem bylo, aby chlapci rozpoznali různé druhy vybraných živočichů. Především se jednalo o akvarijní rybičky, plazy a hady a také drobné savce a papoušky. Chlapce asi nejvíce oslovil chameleón jemenský, kterého si mohli nechat projít po rukou stejně jako užovky a další druhy hadů. Zájem byl tak veliký, že chlapci začali sami uvažovat o možném kroužky teraristiky a dále se informovali zkušených chovatelů na způsob a náročnost chovu těchto druhů. Zjistili, že to není až tak náročné a mnohdy by jim tato krásná stvoření mohla vyplnit odpolední čas a zlepšit náladu. Po ukončení akce ve 12,30 hod., když jsme přijeli zpět do ústavu, jsme vedli ještě spoustu debat na toto téma a chlapci si poté vyhledávali konkrétní informace také na internetu.
 
Myslím si, že tato akce byla jistým druhem setkání s opravdu unikátní faunou přírody. V chlapcích vzbudila jisté pocity a zájem a o to právě šlo.
 
Zpracoval: Bc. et Bc. Václav Novotný

Hokejové utkání ve Frýdku-Místku a Svět techniky v Dolních Vítkovicích

Dne 18.11.2017 jsme s chlapci uskutečnili celodenní výlet do Ostravy, konkrétně do Světa techniky v Dolních Vítkovicích a na hokejové utkání do Frýdku-Místku.

O akci se více dočtete ZDE.

ARNOLD 2017

Dne 8.11.2017 jsme uspořádali meziústavní soutěž v silovém trojboji. 

Více o akci se dozvíte ZDE.
 
JK 2018
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one