Střílkyman 2017

Dne 25.9.2017 jsme se zúčastnili 20. ročníku Střílkymana společně s kolegou Mgr. Zedkem a 4 chlapci. Nominováni byli 3 chlapci z ochranné výchovy a 1 chlapec z ústavní výchovy. Již v ranních hodinách se nám dostala od pana ředitele informace, že kola máme nechat doma, protože po vydatných deštivých dnech byl terén samé bahno. V normálních podmínkách se tak mělo jet na kole a poté ještě běžet, ale kvůli špatnému počasí se pouze běželo se zastávkou na střelbu ze vzduchové pušky. Vyrazili jsme na cestu kolem 11. hodiny dopoledne a byli jsme nasyceni z dřívějšího oběda. Na místo jsme přijeli kolem 13.00 hod. a dostavili se k prezentaci. Chlapci mezitím měli možnost se trochu rozehřát na hřišti, kde si mohli zakopat na branku. Po slavnostním zahájení se všechna mužstva přesunula k nedalekému lesíku a tam byla chlapcům vysvětlena pravidla. Běželo celé mužstvo současně a stopoval se čas posledního závodníka družstva, takže se jednalo o opravdovou týmovou práci. Vliv na výsledek měla samozřejmě i střelba, za každého netrefeného panáčka se přičítalo 20 vteřin navíc k výslednému času. Výsledky jsme se dozvěděli až u samotného vyhlášení a naše družstvo skončilo 8. z 9 zúčastněných, což nás nemohlo plně uspokojovat. Je otázkou jak se chlapci opravdu snažili, protože vychovatelé je viděli pouze na startu a v cíli. Náš výsledný čas byl přes 40 minut a vítězný pod dvacet a proto se domnívám, že chlapci bez dozoru nebyli schopni dát do závodu veškeré nasazení.