Aqualand Cup Pasohlávky 2017

TENTOKRÁT BEZ MEDAILE… aneb zpráva o účasti na VI. ročníku AQUALAND CUPU v Aqualandu Moravia v Pasohlávkách chlapců VÚ, SŠ a SVP Nový Jičín dne 11.9.2017.

 

Dne 11.9.2017 pod pedagogickým vedením Mgr. Pavla Tokaře, Ing. Bc. Miloslava Zetochy a Terezie Kachlové se chlapci našeho zařízení – D.S., S.B., R.K., R.B. a E.B. - zúčastnili již VI. ročníku sportovní soutěže AQUALAND CUP v Pasohlávkách, jehož organizátorem byl Diagnostický ústav Brno.

Vstříc relaxaci a dobrodružství jsme vyrazili tentokrát velice brzy, a to kolem sedmé hodiny ranní a na místo určení jsme služebním vozidlem dorazili kolem 10 hodiny.

Cesta za obhajobou čtyřnásobného triumfu z doposud pořádaných pěti ročníků (!!!) začala trošku něšťastně zbytečnou bodovou ztrátou již při první disciplíně na vodní hladině, kdy se nám nepodařilo dostat všechny balonky do určených prostor. Je pravdou, že úvodní ztráta byla i psychickou „brzdou“ a i přes motivační snahu mentorů z řad našich pedagogů, byly výkony chlapců  na 95 % jejich skutečných možností, tentokrát i přes vystupňovanou snahu v závěru chyběla ta „nádstavba" něco vydat ze sebe nad své možnosti a nutno přiznat i ten pověstný kousíček štěstí…!!!

Sportovně společenské klání probíhalo jako již tradičně především na „vodní hladině“, ale také i mimo ní, zde šlo především o soutěže, kde se nenamáhaly svaly, ale mozkové buňky. Celkem jsme museli absolvovat úkoly na 12ti stanovištích a soutěže byly připraveny pro 21 zúčastněných družstev ze zařízení s institucionální péči z celé Moravy a nutno konstatovat, že co se týče náročnosti, předčily i soutěže z předchozích ročníků. Na absolvování úkolů na jednotlivých stanovištích byly pouze dvě hodiny „času“. Úkoly se nám podařilo splnit nejen v časovém limitu, přesto trochu za očekáváním, co se týče bodového ohodnocení, tudíž dle průběžných výsledků jsme asi nemohli očekávat opět umístění na stupních vítězů, přesto umístění na 5. místě je s ohledem na počet účastníků i změny v „pravidlech“ soutěží jednoznačně úspěchem!!!

Chlapci děkujeme!!! Je to především Váš úspěch a Vaše ocenění!!!

Závěrem nutno ocenit opětovně perfektní organizaci akce ze strany pořadatele. Navíc po skončení soutěže jsme po vyhlášení výsledků dostali možnost zůstat v aqualandu a vychutnat si  bazény, tobogány či opravdu neskutečnou bohatou nabídku ke sportu i relaxaci, včetně adrenalinových aktivit, jakožto i nabízené občerstvení.

Stravování bylo zajištěno jednak formou balíčku (studená strava), jednak i zakoupením doplňků stravy a pitného režimu ze strany našeho školského zařízení. Tudíž nikdo nestrádal, a to i vzhledem k vydání energie ze strany účastníků sportovní akce.

Možná i přes skutečnost, že jsme se všichni cítili na „výletě“ báječně, tak nám čas asi ubíhal rychleji. Pobyt jsme ukončili v 16.00 hod. a začali s přesunem zpět na „naši základnu“ na ul. Divadelní v Novém Jičíně, kde jsme dorazili i vzhledem k menší „vytíženosti D1“ už něco po 19 hodině na večeři.

S náplní připravené akce ze strany chlapců panovala absolutní spokojenost a z pozice pedagoga musím jedním dechem ale i konstatovat, že vystupování, chování a vlastně i reprezentace zařízení byly tentokráte OPĚT opravdu perfektní. 

 

V Novém Jičíně dne 12.09.2017                                                                                  Mgr. Pavel TOKAŘ

02.10.2017 10:39:09
j.kolarik
JK 2020
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one