Aqualand Moravia - 10.9.2018

Aqualand Moravia - 10.9.2018


„NÁVRAT KRÁLE, ANEB  ZNOVA NA TRŮNU“…
zpráva o účasti chlapců VÚ, SŠ a SVP Nový Jičín dne 10.09.2018.
na VIII. ročníku AQUALAND CUPU v Aqualandu Moravia v Pasohlávkách
 
            Dne 10.09.2018 pod pedagogickým vedením Mgr. Pavla TOKAŘE, Ing. Bc. Miloslava ZETOCHY a Romana BEZUNKA se 5 chlapců našeho zařízení zúčastnilo již VIII. ročníku sportovní soutěže AQUALAND CUP v Pasohlávkách, jehož organizátorem byl Diagnostický ústav Brno.
 
Vstříc relaxaci a dobrodružství jsme vyrazili tentokrát velice brzy, a to před sedmou hodinou ranní a na místo určení jsme služebním vozidlem CITROEN JUMPER, které řídil Ing. Bc. Miloslav ZETOCHA, dorazili kolem 10 hodiny.
Cesta za potvrzením pravidelných TOP umístění na této sportovní akci /ve čtyřech případech celkové vítězství, jednou bronz, jednou čtvrté místo a jednou páté místo/ byla tentokrát velice obtížná, a to hned z několika objektivních příčin, i když nálada byla jiskřivá a touha po návratu na příčky nejvyšší opravdu veliká:
-Většina z 12 soutěžních disciplín opět již neprobíhala na „vodní hladině“, ale na souši a v zaměření soutěží tentokrát převažovala stránka společensko vědní, což není dozajista naše doména…,
-Disciplíny byly tentokráte i fyzicky náročnější, což nám snad mohlo i vyhovovat…,
-Změnou, pro nás pochopitelnou (jelikož jsme při poslední akci kritizovali nemožnost zapojení pedagogů do kolektivu soutěžících dětí). Stejně jako při dalších sportovních akcích pořádaných právě DÚM Brno (hokej, fotbal či jiné) družstva chlapců jsou vždy doplněna a chlapci více namotivování přímou účasti pedagogických pracovníků!!! Právě DÚM Brno je jedním ze zakladatelů a propagátorů „sloganu“, vycházejícího z i z principu „Standart kvality péče“ - …DĚLEJ VŠE S DĚTMI!!!... .

Celkem jsme museli absolvovat úkoly na 12ti stanovištích a soutěže byly připraveny pro 21 zúčastněných družstev ze zařízení v gesci institucionální péče z celé Moravy i Čech. Na  absolvování všech úkolů na jednotlivých stanovištích byly pouze dvě hodiny „času“. Úkoly se nám podařilo splnit nejen v časovém limitu, ale především velmi dobře s ohledem na bodové hodnocení, tudíž jsme dle průběžných výsledků „v koutku duše“ očekávali umístění na stupních vítězů. A zodpovědný a důsledný přístup ke splnění všech úkolů „došel“ naplnění ….. VRÁTILI JSME SE ZPĚT NA TRŮN PRO VÍTĚZE!!!  A to již popáté, což je jak bylo prezentováno na samotné akci opravdu nevídaný sportovní úspěch i s ohledem na neustále se měnící složení našeho týmu. Nezbývá než poděkova trenérskému triu Tokař, Zetocha a Bezunk, jak dokázali chlapce připravit a především jak je dokázali usměrňovat a vést v průběhu sportovního klání. Umístění je velkým úspěchem i pro všechny chlapce a neoddiskutovatelnou pozitivní prezentaci práce s dětmi v našem školském zařízení. I Vám – chlapci – DĚKUJEME - Je to především Váš úspěch a Vaše ocenění!!!
 
Závěrem nutno ocenit opětovně neskutečně perfektní organizaci akce ze strany pořadatele. Navíc po skončení soutěž jsme po vyhlášení výsledků dostali možnost zůstat v aqualandu a vychutnat si nejen pocity oceněných, ale i bazény, tobogány či opravdu neskutečnou bohatou nabídku ke sportu i relaxaci, včetně adrenalinových aktivit, jakožto i nabízené občerstvení.
Stravování bylo zajištěno formou balíčku (studená strava), pedagogové rovněž zajistili vhodné doplňky stravy a pitný režim, vše s ohledem na vydání energie ze strany účastníků sportovní akce.
Možná i přes skutečnost, že jsme se všichni cítili na „výletě“ báječně, tak nám čas asi ubíhal rychleji. Pobyt jsme ukončili v 16.30hod a začali s přesunem zpět na „naši základnu“ na ul. Divadelní v Novém Jičíně, kde jsme dorazili i vzhledem k menší „vytíženosti D 1“ už něco po 19hodině na večeři.
S náplní připravené akce ze strany chlapců panovala absolutní spokojenost a z pozice pedagoga musím jedním dechem ale i konstatovat, že vystupování, chování a vlastně i reprezentace zařízení byla tentokráte OPĚT opravdu snad i více než perfektní. I Vám chlapci děkujeme a věřím, že i nadále budeme pokračovat v nastaveném trendu!!!
 
 
Mgr. Pavel TOKAŘ
13.11.2018 12:48:34
j.kolarik
JK 2020
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one