ARNOLD 2018 - 14.11.2018

Silový trojboj ARNOLD 2018


             Dne 14.11.2018 v době od 13:00 do 18:00 proběhla meziústavní soutěž pro chlapce zařízení institucionální péče „Moravské sítě“, a tom již 8. ročník soutěžev silovém trojboji pod názvem "ARNOLD 2018", a to za účasti tříčlenných družstev VÚ, SŠ a SVP Nový Jičín, VÚ, SŠ Dřevohostice a VÚ, SVP, DDŠ, SŠ a ZŠ Moravský Krumlov.
Organizátorem akce bylo naše školské zařízení, finálového klání se zúčastnili na základě výsledku interních kvalifikací devět nejlepších chlapců z uvedených zařízení. Organizačně soutěž zajišťovali vychovatelé ústavní výchovy, gestorem akce byl ředitel Mgr. Petr URBAN, hlavním rozhodčím pak Bc. Václav NOVOTNÝ.
            Soutěž probíhala ve třech disciplínách, a to benchpress, dřep a mrtvý tah. Soutěž probíhala v sestupném zatížení a v průběhu každé disciplíny měli chlapci jen tři pokusy. Před každou disciplínou byli chlapci poučeni, včetně ukázky, rozhodčím (správný úchop, držení těla apod.). 
Soutěž družstev ovládli chlapci ÚV z našeho školského zařízení, rovněž na prvních dvou místech v soutěži jednotlivců se umístili chlapci z našeho školského zařízení DM a JS, což dokumentuje zodpovědnou přípravu a důsledné zaměření na sportovní úspěch i ze strany pedagogů, připravujích chlapce na tuto již tradiční soutěž.
Všichni zúčastnění obdrželi nejenom věcné ceny, ale i občerstvení v dostatečném množství, které „naši“ chlapci připravili společně pod vedením vychovatelky paní Miroslavy KLOSELOVÉ.
            Co říci závěrem. Myslím, že i tento, již 8. ročník, splnil svůj cíl, a tím byl rozvoj zdravé soutěživosti, trochu toho fyzického zatížení a snad i motivaci k vyplnění volného času. Poděkování patří všem soutěžícím, pedagogickému doprovodu a zejména všem zainteresovaným na organizaci této akce, a pevně věříme, že se opět sejdeme i rok následující, a to již při 9.ročníku.
 
Mgr. Pavel TOKAŘ
19.11.2018 12:49:28
j.kolarik
JK 2021
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one