Olešnické hry 2017

Olešnické hry

Ve dnech 6. a 7.10.2017 se konal v Olešnici při výchovném ústavu 8. ročník olešnických her, což v praxi znamená jeden den turnaj v malé kopané a druhý den turnaj ve florbale. Z naší strany jsme postavili tým chlapců (M.Ž., D.K., R.B., S.B., B.D. a D.S.).
 
Turnaj měl začínat po druhé hodině odpolední, my vyrazili z našeho zařízení kolem 10. hodiny. Do hry jsme se dostali jako první proti Moravskému Krumlovu, který několik let po sobě snad neprohrál ani jeden zápas. Bylo ale patrné, že družstvo Krumlova nezůstalo téměř vůbec v původní sestavě a tím pádem nebylo družstvo už tak silné, jako loni. Uhráli jsme přijatelnou remízu. V dalších zápasech jsme bojovali o každý bod, a to za nepříznivých podmínek ve větru a dešti a terén za chvíli vypadal jako poorané pole. Nakonec jsme po dobrých výkonech dosáhli na tři remízy a v posledním zápase jsme dostali 6:1, ale to byl celkový vítěz fotbalového turnaje. Skončili jsme na 4. místě a nešlo o umístění, protože chlapci podali dobré výkony a dobré chování rovněž. Ve florbalovém turnaji, který se konal na druhý den po snídani, měli hoši lepší šanci na umístění už za předpokladu, že družstvo Dřevohostic se již tohoto turnaje nezúčastnilo.
 
Závěrem lze říci, že chlapci reprezentovali opět pozitivním způsobem a nakonec si vybojovali druhé místo. Oceňujeme taktéž sportovní zápal a nasazení v součinnosti s kolektivním pojetím a především svým vystupováním mohli být některým chlapcům z ostatních zařízení institucionální výchovy příkladem.
Zpracoval:Bc. Et Bc. Václav Novotný  
12.11.2017 15:31:52
j.kolarik
JK 2020
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one