Paintball - 7.11.2018

Paintball - 7.11.2018

V souladu s plánem akcí mimoškolní činnosti pro školní rok 2018/2019 se ve středu dne 07.11.2018 uskutečnila dlouho očekávaná akce všemi přítomnými chlapci v našem školském zařízení, a to ryze adrenalinová aktivita – „PAINTBALL  2018 aneb zastřel si svého vychovatele“.
Do ideálních podmínek pro tuto aktivitu, a to do bývalého vojenského prostoru v Hukovicích, jsme tentokrát plni očekáváni dorazili s předstihem před pořadateli této akce – ELITE PAINTBALL.
Akce byla zahájena ve 14 hodin, a to důkladným poučením o pravidlech a především bezpečnostních pokynech a předpisech. Následovalo zapůjčení vybavení pro tuto „aktivitu“ – maskáče, ochranné přilba, ochranné vesty a především zbraně s náboji ve formě „barevných kuliček“ a instruktáž pro používání těchto pomůcek a především zbraní!!
Co je to vlastně PAINTBALL: zábavná adrenalinová aktivita – hra, a to dvou týmů, kdy úkolem je splnit zadání organizátora – ukořistit druhé skupině vlajku, dobýt území či zajistit budovu. Při hře je soupeř zasažen barevnou kuličkou, takto je označen a vyřazen ze hry. Zásah kuličkou je sice mírně bolestivý, ale díky obsahu barvy a jejím rozprsknutí po dopadu kuličky se několikanásobně zmenší její kinetická energie a zásah je skoro necitelný. Navíc používané kuličky mají optimální křehkost a jsou ekologicky nezávadné.
Místem naší „zábavy“ byl areál s příznačným názvem „LAS VEGAS“, který se nachází v Hukovicích u Nového Jičína (neměli jsme to tudíž daleko). Jde o vojenský areál bývalé raketové základny české armády, kdy tento, musíme konstatovat, je ve velice dobrém stavu. Budovy jsou pomalovány původním maskáčem, členitý terén, dřevěné zátarasy, podzemní garáže, bunkry, budovy, strážní věže, vstupy do podzemí a rovněž podzemní chodby. K dispozici rozsáhlý členitý lesní terén o rozloze 120 000 metrů čtverečních ohraničený 3m betonovou zdí…  Tedy ideální místo, abychom si to „užili“.
Chlapci byli s přípravou adrenalinově zaměřeného odpoledne velice spokojeni a akce splnila i svůj účel.
Spokojenost lze vyslovit i se skutečností, že vzhledem náplni i délce možnosti využít nabízených možností ze strany organizátora, jsme obdrželi „množstevní slevu“.
Po návratu do zařízení chlapci společně se zainteresovanými pedagogickými pracovníky vyhodnotili akci jako vydařenou a navíc obdrželi společně připravenou večeři i dle jejich „gusta“ – smažený sýr s hranolkami a tatarkou.
Po celou dobu akce nebylo zaznamenáno negativních poznatků k chování a vystupování všech chlapců, což konstatoval i ředitel školského zařízení pan Mgr. Urban, který na místě byl rovněž přítomen v rámci svých kontrolních a hospitačních povinností.
 
Mgr. Pavel TOKAŘ
13.11.2018 12:49:36
j.kolarik
JK 2021
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one