Uskutečnilo se...

45. letní sportovní hry - 21.- 25.5.2017

Ve dnech 21.-25.5.2017 naše zařízení pořádalo 45. ročník celostátních letních sportovních her výchovných ústavů.

Finálový turnaj LIGY MALÉ KOPANÉ - Hostinné

Ve dnech 09.06. -10.06. 2022 se chlapci našeho výchovného ústavu zúčastnili finále Ligy v malé kopané, kterému předcházel turnaj v Olešnici, kde jsme skončili na krásném 2. místě a postoupili tak do tohoto turnaje.
Finálový turnaj se odehrál na hřišti VÚ Hostinné. S nominovanými hráči vyjel pedagogický dozor ve složení František Merenda a Leoš Chalupa.
Cestou jsme projížděli známá města, kde jsme chlapce upozorňovali na zajímavosti, např. Litomyšl - Bedřich Smetana, V. Mýto – autobusy Karosa, Hostinné – papírny…
Místo našeho ubytování byl Autokemp Dolní Kalná, kde jsme ve čtvrtek po příjezdu ještě dolaďovali sportovní formu na místním hřišti a v podvečer si byli chlapci zaplavat v místním koupališti.
Večeři a snídani jsme zajišťovali vlastními silami společně s chlapci.
Turnaj byl rozlosován do dvou čtyřčlenných skupin. My jsme ve skupině porazili Buškovice 2:1, s Obořištěm jsme remízovali 2:2, s družstvem Praha ZDC jsme prohráli 1:5 a ve skupině jsme tak skončili na 2. místě. Po obědě jsme šli hrát o 3. místo proti domácímu celku Hostinné, kde jsme vyhráli v poměru 1:0.
Turnaj navštívil i náš pan ředitel Pavel Tokař, kterému tímto děkujeme za podporu.
Závěrem bych všem zúčastněným chlapcům poděkoval za dosažené výsledky a reprezentaci VÚ Nový Jičín a rovněž velké poděkování patří kaučovi panu františku Merendovi.

Leoš Chalupa

Školní výlet do Teplic nad Bečvou

Dne 2.6.2022 jsme se se 3 žáky zúčastnili školního výletu do Teplic nad Bečvou, kde jsme navštívili Zbrašovskou aragonitovou jeskyni a udělali jsme výšlap k Hranické propasti, která je nejhlubší zatopenou propastí na světě.
Chlapci se seznámili se vznikem a historií objevování jeskynních systémů a samotné Hranické propasti. Obsah výletu chlapce velmi zaujal, což byl cíl našeho výletu.

Ing. Jiří Kolařík

DD CUP 2022

Dne 16. 05. 2022 se uskutečnil 19. ročník turnaje v malé kopané „ DDCUP 2022“. Jednalo se o turnaj dětských domovů a naše zařízení se tohoto turnaje zúčastnilo podruhé. Při prvním ročníku se podařilo našim chlapcům úspěšně probojovat do národního finále, kde obsadili krásné 6. místo.
Letošní turnaj byl specifický v tom, že několik družstev odřeklo účast, a proto byl pozměněn harmonogram celého turnaje. Hrálo se nakonec systémem každý s každým, přičemž první 3 týmy postoupily do národního turnaje v Praze. Turnaje se zúčastnila Ostrava Vizina, Frýdek Místek, Vrbno pod Pradědem a Čeladná.
Našim chlapcům se podařilo opět navázat na úspěch předchozího týmu a zajistilo si 2. místem opět postup do národního finále DD CUP 2022 v Praze.
Všem zúčastněným chlapcům chci tímto poděkovat za skvělý výsledek.

Mgr. Tomáš PETR – speciální pedagog

Exkurze v podniku TON, a.s., Bystřice pod Hostýnem

Dne 27.4.2022 jsme se s žáky oboru dřevařská výroba zúčastnili exkurze ve firmě TON, a.s. v Bystřici pod Hostýnem, kde byli žáci seznámeni s výrobním procesem ojedinělé technologie výroby nábytku z ohýbaného dřeva.

ARNOLD 2021

Dne 01. 12. 2021 se uskutečnila soutěž v silovém víceboji „ ARNOLD“. Již v minulých letech probíhala tato soutěž v pojetí silového trojboje, což bylo v letošním roce výrazně pozměněno. Soutěže se zúčastnili chlapci základní školy a ze střední školy.
Víceboj se skládal z 6 soutěžních disciplín, benchpress, sed-leh, shyby, kliky, dřep a dvojskok. Všichni chlapci se s jednotlivými disciplínami poprali úspěšně a podávali skvělé silové a vytrvalostní výkony. Za zmínku stojí 50x opakování při sedu-lehu a téměř 5 metrový dvojskok. Rovněž i 40x opakování v klikách a 4 minutová výdrž ve dřepu se stala pro ostatní chlapce nepřekonatelná.
Všem zúčastněným chlapcům děkuji za jejich nasazení a skvělé sportovní výkony.

Mgr. Tomáš Petr

Jižní Morava 2021

Ve dnech 11. – 12. 11. 2021 se uskutečnil dvoudenní pobyt na Jižní Moravě. Cílem tohoto pobytu bylo poznat okolí a památky Jižní Moravy a také v rámci relaxace navštívit Aqualand Moravia v Pasohlávkách.
Ve čtvrtek kolem 09.00 hodin byl naplánovaný odjezd do Mikulova, odkud jsme po cestě navštívili vyhlášený český zámek Lednice a měli možnost si projít okolní zámecký park. Bylo poměrně chladné počasí, a proto se všichni zúčastnění nesmírně těšili do aquaparku v Pasohlávkách, kde jsme strávili zbytek dne. Pro některé z chlapců to byla první zkušenost z takto velkým vodním komplexem. Vpodvečer jsme se vrátili zpět do Mikulova a ubytovali se v místním penzionu. Následný den v pátek jsme se již pouze sbalili a vyrazili na cestu zpět do Nového Jičína.
Průběh celé akce hodnotím velmi kladně, chování chlapců bylo na požadované úrovni, nebylo nutné řešit žádné prohřešky a celou akci shledávám za vydařenou. Tímto bych rád také poděkoval všem zainteresovaným pedagogům za jejich přístup a nasazení.

Cena za "Covid"

V neděli 17.10.2021 jsme se zúčastnili slavnostního předávání cen zástupcům dětských domovů a výchovných zařízení za péči o děti v době koronavirové krize. Akci zorganizoval pan Tomáš Slavata, který v době zmíněné krize dodával pro tato zařízení zdravotnický a jiný materiál, který byl v tuto dobu velmi těžko dostupný.
Předávání cen se uskutečnilo v Praze, v prostorách divadla Cirk La Putyka. Akce se zúčastnili zástupci asi 150 dětských domovů a výchovných zařízení z celé republiky.
Poděkování patří nejen pracovníkům dětských domovů a výchovných zařízení, ale především panu Tomáši Slavatovi a jeho Hromové partě. Děkujeme! :-)
J.Kolařík

Ukliďme Česko

V úterý 21. září 2021 jsme se s chlapci ze základní školy vydali "uklidit" náš Nový Jičín. Tedy alespoň kousek Nového Jičína. Úklid proběhl v rámci celorepublikové akce "Ukliďme Česko".
Se čtyřmi chlapci jsme sbírali odpadky do plastových pytlů, které nám poslal organizátor akce. Prošli jsme velkou část sídliště s dětskými hřišti a také výletní trasu přes arboretum na Skalky. Odpadků jsme nasbírali několik pytlů. Chlapci si uvědomili, že odhazovat odpadky jen tak, kam mě napadne, není v pořádku a příště si jistě dobře rozmyslí, než nějaký ten odpadek odhodí na zem a ne do koše.
Nový Jičín je zase o kousek hezčí :-)
JK

DD Cup Ostrava v malé kopané - 12.6.2020

Dne 12.6.2020 jsem se zúčastnili fotbalového turnaje zvaného DD Cup v Ostravě, který pořádal samotné město Ostrava pod záštitou fotbalového klubu Baník Ostrava. Naši chlapci se po uvodních dvou výhrách dostali do užšího finále, kde nakonec obsadili celkové 3. místo a zajistili si tak účast na národním turnaji v Praze, gratulujeme.