1. ročník poháru ředitelky DÚM Brno ve florbale - 15.11.2018

Dne 15.11.2018 se naše školské zařízení v souladu s celoročním plánem mimoškolní činnosti pro školní rok 2018/2019 zúčastnilo sportovní akce, jehož organizátorem byl DÚM Brno, a to 1. ročník „POHÁRU ŘEDITELKY DÚM VE FLORBALE“.
Naše družstvo nejen na hřišti reprezentovalo 5 chlapců. 

Detaily z akce najdete ZDE.

Silový trojboj ARNOLD 2018

Dne 14.11.2018 v době od 13:00 do 18:00 proběhla meziústavní soutěž pro chlapce zařízení institucionální péče „Moravské sítě“, a tom již 8. ročník soutěžev silovém trojboji pod názvem "ARNOLD 2018", a to za účasti tříčlenných družstev VÚ, SŠ a SVP Nový Jičín, VÚ, SŠ Dřevohostice a VÚ, SVP, DDŠ, SŠ a ZŠ Moravský Krumlov.

Podrobnosti ze soutěže najdete ZDE.

Paintball - 7.11.2018

V souladu s plánem akcí mimoškolní činnosti pro školní rok 2018/2019 se ve středu dne 07.11.2018 uskutečnila dlouho očekávaná akce všemi přítomnými chlapci v našem školském zařízení, a to ryze adrenalinová aktivita – „PAINTBALL  2018 aneb zastřel si svého vychovatele“.

Podrobnosti z akce najdete ZDE.
Mgr. Pavel TOKAŘ

„NÁVRAT KRÁLE, ANEB  ZNOVA NA TRŮNU“… 


 Dne 10.09.2018 pod pedagogickým vedením Mgr. Pavla TOKAŘE, Ing. Bc. Miloslava ZETOCHY a Romana BEZUNKA se 5 chlapců našeho zařízení zúčastnilo již VIII. ročníku sportovní soutěže AQUALAND CUP v Pasohlávkách, jehož organizátorem byl Diagnostický ústav Brno.

Detaily z této akce najdete ZDE
 
Ve dnech 16.-20.7.2018 jsme s našimi chlapci absolvovali prázdninový pobyt v přírodě. Navštívili jsme muzeum olomouckých tvarůžek v Lošticích, vojenskou tvrz v Dobrošově, muzeum stavebnice Merkur v Polici nad Metují, Babiččino údolí, ZOO ve Dvoře Králové nad Labem a další zajímavá místa.

Podrobnosti z naší prázdninové výpravy najdete ZDE.

 

Koloběžky na Olešné

Dne 10.6. 2018 se uskutečnil výlet s chlapci M.V. a N.G. na přehradu Olešná, kde bylo plánováno koupání na venkovním bazénu a výlet na koloběžkách kolem přehrady.
Velice kvalitní sparingpartnery chlapci  N.G. vytvořilo duo vychovatelů. Nicméně přes všechnu snahu si chlapec N.G. vytvořil náskok a po dvou kolech a deseti kilometrech s mírným náskokem vyhrál. Z návštěvy venkovního bazénu na Olešné nás odradilo počasí - začalo pršet, proto jsme zvolili náhradní variantu a navštívili jsme krytý bazén a páru v Novém Jičíně.
IMG_20180610_124612_zmena velikosti.jpg

Kopřivnické dny techniky

Dne 9.6.2018 se uskutečnil výlet s chlapci M.V. a N.G. do Kopřivnice na „Kopřivnické dny techniky na polygonu Tatra“.
Chlapci zde mohli vidět  na vlastí oči moderní techniku přímo v terénu, v případě zájmu se i projet ve vozech Tatra, posadit se „za volant“ záchranářských a hasičských vozidel Tatra, bagrů, jeřábů a podobné techniky. K vidění tu byly RC modely, roboti, tank, obrněné transportéry, motocykly i sportovní a závodní vozy. Prezentace byla včetně závodních vozidel Tatra „rallye Paříž-Dakar“. 
Akce byla velice zdařilá,na závěr ji obohatil i kulturní program a vystoupení hudební skupiny. 
Mgr. Michal Janyška, Bc. Václav Novotný
IMG_20180609_140957_BURST1_zmena velikosti.jpg

Den otevřených dveří u rychlé záchranné služby

V pondělí 14.5.2018  ve 12:30 hodin jsme s p. učitelem Zelenkou vyšli na den otevřených dveří do místní stanice RZS Nový Jičín.

Více se o akci dozvíte ZDE.
Plakát DOD 2018
Záchr.st.1.JPG

Tématická vycházka - chráněná krajinná oblast Podbeskydí

V pátek 4.5.2018 naše škola uskutečnila s chlapci 1. ročníku oboru strojní mechanik a zednické práce tématickou vycházku chráněnou krajinnou oblastí Podbeskydí. Trasa vedla od zatopeného lomu v Jasenici přes Petřkovskou hůrku, chlapci se seznámili s těžbou v pískovcových lomech v trajektorii obce Janovice, viděli pikritová jezírka mezi obcemi Straník a Kojetín, keltské opidum Požaha, oční studánku na Svinci a přes Skalky se vrátili zpět do našeho zařízení.
Počasí sice moc nevyšlo, ale výšlap to byl skvělý! :-)
CAM00214.jpg

Kuželky Nový Jičín

Dne 24.1.2018 jsme s 6 chlapci uskutečnili návštěvu kuželny v areálu zimního stadionu v Novém Jičíně za účelem sportovního vyžití a dalšího stmelování kolektivu. Chlapci si osvojili některé technické prvky této disciplíny, které byly potřeba ke správnému stylu hry a potažmo k dosažení dobrého bodového výsledku.Chlapci projevili opravdový zájem o hru a také soutěžního ducha, když po 50. kolech hry se stále přetahovali o jediný bod, který nakonec rozhodl o vítězi.  
 
Bc. et Bc. Václav Novotný

Další fotografie najdete ve fotogalerii.
JK 2020
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one