Aqualand cup VII.

Naši chlapci se 22.1.2018 zúčastnili již 7. klání mezi výchovnými ústavy v Aqualandu Moravia v Pasohlávkách. Tentokrát to pro naše družstvo znamenalo 4. místo, což je jistě skvělý výsledek! :-)

Hokejové utkání chlapci vs. pedagogové

V předvánočním týdnu, ve středu 20. prosince 2017, se na místním zimním stadionu uskutečnilo již tradiční hokejové utkání našich chlapců proti pedagogům. 
Ve výborném zápase plném skvělých hokejových akcí zkušenost opět zvítězila nad mládím - chlapci prohráli 8:21, ale mladí hokejisté předvedli velkou bojovnost a hlavně fair play hru. Takže na odvetu to pro chlapce znamená jediné: více tréninku, méně počítačů :-)Další fotografie najdete ve fotogalerii.

Fauna trh Ostrava

Dne 10.12.2017 jsme se čtyřmi chlapci uskutečnili výlet do Ostravy, kde se konala pravidelná výstava fauny. Vyrazili jsme ráno kolem 9. hodiny. Cílem bylo, aby chlapci rozpoznali různé druhy vybraných živočichů. Především se jednalo o akvarijní rybičky, plazy a hady a také drobné savce a papoušky. Chlapce asi nejvíce oslovil chameleón jemenský, kterého si mohli nechat projít po rukou stejně jako užovky a další druhy hadů. Zájem byl tak veliký, že chlapci začali sami uvažovat o možném kroužky teraristiky a dále se informovali zkušených chovatelů na způsob a náročnost chovu těchto druhů. Zjistili, že to není až tak náročné a mnohdy by jim tato krásná stvoření mohla vyplnit odpolední čas a zlepšit náladu. Po ukončení akce ve 12,30 hod., když jsme přijeli zpět do ústavu, jsme vedli ještě spoustu debat na toto téma a chlapci si poté vyhledávali konkrétní informace také na internetu.
 
Myslím si, že tato akce byla jistým druhem setkání s opravdu unikátní faunou přírody. V chlapcích vzbudila jisté pocity a zájem a o to právě šlo.
 
Zpracoval: Bc. et Bc. Václav Novotný

Hokejové utkání ve Frýdku-Místku a Svět techniky v Dolních Vítkovicích

Dne 18.11.2017 jsme s chlapci uskutečnili celodenní výlet do Ostravy, konkrétně do Světa techniky v Dolních Vítkovicích a na hokejové utkání do Frýdku-Místku.

O akci se více dočtete ZDE.

ARNOLD 2017

Dne 8.11.2017 jsme uspořádali meziústavní soutěž v silovém trojboji. 

Více o akci se dozvíte ZDE.
 

Záchranná stanice Bartošovice

Dne 4.11.2017 jsme uskutečnili návštěvu záchranné stanice zvířat v Bartošovicích. 

Více o akci si přečtete ZDE. 

Paintball Hukovice

V letošním školním roce jsme konečně pro náš výchovný úsek domluvili paintball, a to na středu 1. listopadu.

Více informací o akci najdete ZDE. 

Turnaj v malé kopané Dřevohostice

Dne 11.10.2017  jse vyrazili na další turnaj v malé kopané, tentokrát do Dřevohostic. Z naší strany jsme postavili tým chlapců (M.Ž., D.K., R.B., E.P. ,B.D. a D.S.).

Více o turnaji si můžete přečíst ZDE.