Olešnické hry 2017

Ve dnech 6. a 7.10.2017 se konal v Olešnici při výchovném ústavu 8. ročník olešnických her, což v praxi znamená jeden den turnaj v malé kopané a druhý den turnaj ve florbale.

Podrobné informace z turnaje najdete ZDE. 
  

Návštěva automotomuzea v Kopřivnici

Dne 22.10.2017 jsme uskutečnili výlet do automotomuzea v Kopřivnici. Šlo nám především o to strávit pár chvil mimo prostředí výchovného ústavu a také poznat něco zajímavého z historie automobilů a motocyklů. Vyrazili jsme v neděli odpoledne, když bylo venku opravdu nevlídně. Příchodem do muzea se chlapcům naskytla skvělá podívaná a bylo na nich vidět, že jsou opravdu překvapeni, jelikož si dopřáli pohled na zrenovované kousky nevyčíslitelné hodnoty. K vidění byly vozy Tatra od poválečného období, dále cizí značky, především americké a modernější žihadla jako dvě Ferrari a tak dále. Na konci prohlídky byly k vidění také krásné motocykly z různých období a také opět různých značek.
 
Bc. et Bc. Václav Novotný

Další fotografie najdete ve fotogalerii.

Střílkyman 2017

Dne 25.9.2017 jsme se zúčastnili 20. ročníku Střílkymana ve Střílkách. Nominováni byli 3 chlapci z ochranné výchovy a 1 chlapec z ústavní výchovy. 

Více o akci si přečtete ZDE.


 

Zbrašovské aragonitové jeskyně

Dne 17.9.2017 jsme uskutečnili v rámci vzdělávacího plánu společně se 4 chlapci návštěvu Zbrašovských jeskyní v Hranicích na Moravě. Na cestu jsme vyrazili vcelku bez komplikací hned po obědě kolem 12. hodiny a bohužel počasí nám nepřálo. Pršelo a byla poměrně zima, ale s takovou možností jsme již dopředu počítali a řekli si, že v jeskyni neprší a aspoň něco nového poznáme. Prohlídku jsme stihli přesně podle plánu od 13. hodiny a ta trvala zhruba 45 minut. Během ní se chlapci dozvěděli něco o vzniku jeskyní a také mohli vidět různé krasové útvary způsobené působením místní kyselky. Po ukončení zajímavé prohlídky chlapci sami ochutnali místní léčivý pramen. Na kolonádě chlapci zakousli tradiční lázeňský oplatek a párek v rohlíku. Cesta zpátky proběhla taktéž bez komplikací a vrátili se zpět do zařízení kolem 15.hodiny.
 
Bc. et Bc. Václav Novotný


Další fotografie najdete ve fotogalerii.

Dny NATO 2017

Dne 16.9.2017 jsme s dvěma chlapci uskutečnili výlet do Mošnova na letiště Leoše Janáčka, kde se konaly „Dny NATO“, a to znamená přehlídka armádních letadel, helikoptér a vozů a další techniky. Hned při příjezdu se kolem nás proletěla dvojice migů, což byl pro nás všechny ohromující zážitek. Oba chlapci byli nadšeni i při prohlídkách velkých nákladních letounů zblízka, dokonce jsme měli možnost na dotaz Paní Cerulíkové na plně vyzbrojeného pána podívat se dovnitř jedné vojenské helikoptéry. Zhruba po dvou hodinách příjemné procházky mezi těmito krásnými stroji letecké techniky jsme zamířili zpět k vozidlu a vydali se na cestu zpět.
                   
Bc. et Bc. Václav Novotný

Další fotografie najdete ve fotogalerii.

TENTOKRÁT BEZ MEDAILE… aneb zpráva o účasti na VI. ročníku AQUALAND CUPU v Aqualandu Moravia v Pasohlávkách chlapců VÚ, SŠ a SVP Nový Jičín dne 11.9.2017.

Dne 11.9.2017 pod pedagogickým vedením Mgr. Pavla Tokaře, Ing. Bc. Miloslava Zetochy a Terezie Kachlové se chlapci našeho zařízení – D.S., S.B., R.K., R.B. a E.B. - zúčastnili již VI. ročníku sportovní soutěže AQUALAND CUP v Pasohlávkách, jehož organizátorem byl Diagnostický ústav Brno.

Více o akci si přečtete ZDE.

 

Planetárium Ostrava

Dne 9.9.2017 jsem uskutečnili návštěvu Planetária v Ostravě. Akce se zúčastnili 4 chlapci.N a cestu jsme vyrazili ihned po obědě a bez problémů a za krásného počasí jsme kolem druhé hodiny odpolední dorazili na místo. Překvapením pro nás všechny byla skutečnost, že krom nás se v celé budově planetária včetně kinosálu nacházeli pouze dva další lidé. V tomto ohledu to bylo příjemné, jelikož na pozdější prohlídky expozic jsme měli daleko více času. Chlapci se také dozvěděli něco o nočním nebi při komentovaném výkladu přímo z projekce v kinosálu a poté shlédli naučný film „život stromů“. Při prohlídce expozic jsme asi nejvíce času strávili společně u simulátoru opravdového tornáda nebo též u opravdového zlomku meteoritu z vesmíru, na který si chlapci mohli sáhnout. Poté, co jsme se s planetáriem rozloučili, jsme ještě strávili příjemné posezení u občerstvení a poté se vydali na cestu zpět do našeho zařízení.

Bc. et Bc. Václav Novotný