Dny NATO 2017

Dne 16.9.2017 jsme s dvěma chlapci uskutečnili výlet do Mošnova na letiště Leoše Janáčka, kde se konaly „Dny NATO“, a to znamená přehlídka armádních letadel, helikoptér a vozů a další techniky. Hned při příjezdu se kolem nás proletěla dvojice migů, což byl pro nás všechny ohromující zážitek. Oba chlapci byli nadšeni i při prohlídkách velkých nákladních letounů zblízka, dokonce jsme měli možnost na dotaz Paní Cerulíkové na plně vyzbrojeného pána podívat se dovnitř jedné vojenské helikoptéry. Zhruba po dvou hodinách příjemné procházky mezi těmito krásnými stroji letecké techniky jsme zamířili zpět k vozidlu a vydali se na cestu zpět.
                   
Bc. et Bc. Václav Novotný

Další fotografie najdete ve fotogalerii.

TENTOKRÁT BEZ MEDAILE… aneb zpráva o účasti na VI. ročníku AQUALAND CUPU v Aqualandu Moravia v Pasohlávkách chlapců VÚ, SŠ a SVP Nový Jičín dne 11.9.2017.

Dne 11.9.2017 pod pedagogickým vedením Mgr. Pavla Tokaře, Ing. Bc. Miloslava Zetochy a Terezie Kachlové se chlapci našeho zařízení – D.S., S.B., R.K., R.B. a E.B. - zúčastnili již VI. ročníku sportovní soutěže AQUALAND CUP v Pasohlávkách, jehož organizátorem byl Diagnostický ústav Brno.

Více o akci si přečtete ZDE.

 

Planetárium Ostrava

Dne 9.9.2017 jsem uskutečnili návštěvu Planetária v Ostravě. Akce se zúčastnili 4 chlapci.N a cestu jsme vyrazili ihned po obědě a bez problémů a za krásného počasí jsme kolem druhé hodiny odpolední dorazili na místo. Překvapením pro nás všechny byla skutečnost, že krom nás se v celé budově planetária včetně kinosálu nacházeli pouze dva další lidé. V tomto ohledu to bylo příjemné, jelikož na pozdější prohlídky expozic jsme měli daleko více času. Chlapci se také dozvěděli něco o nočním nebi při komentovaném výkladu přímo z projekce v kinosálu a poté shlédli naučný film „život stromů“. Při prohlídce expozic jsme asi nejvíce času strávili společně u simulátoru opravdového tornáda nebo též u opravdového zlomku meteoritu z vesmíru, na který si chlapci mohli sáhnout. Poté, co jsme se s planetáriem rozloučili, jsme ještě strávili příjemné posezení u občerstvení a poté se vydali na cestu zpět do našeho zařízení.

Bc. et Bc. Václav NovotnýDalší fotografie najdete ve fotogalerii.

Turnaj v ledním hokeji Brno - 7.2.2017

V úterý 7.2.2017 se naši chlapci zúčastnili 1. ročníku hokejového turnaje O pohár ředitelky DÚM Brno, který se uskutečnil na krásném venkovním uměle chlazeném kluzišti v Brně. 
Chlapci postoupili ze základní skupiny do bojů play-off, kde v zápase o finále prohráli a tím si zajistili zápas o třetí místo, kde bohužel také prohráli. Nicméně se rvali jako lvi a čtvrté místo není zas tak špatné! :-)Další fotografie najdete ve fotogalerii.
JK 2022
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one