Akce


Finálový turnaj ligy malé kopané - DD CUP

Ve dnech 28.6. - 29.6.2022 se chlapci našeho výchovného ústavu zúčastnili finále ligy malé kopané DD CUP v Praze na stadióně E.Rošického - STRAHOV, kde obsadili krásné a zároveň nejmíň populární místo - čtvrté.
Místo našeho ubytování byl hotel Galaxie v Praze.
Turnaj byl rozlosován do čtyř tříčlenných skupin. Naše skupina:
Cheb a Horní Slavkov 4:0 prohra
Dolní Lánov 3:1 výhra
Skončili jsme druzí ve skupině, ve čtvrtfinále jsme vyhráli 2:1 s Náchodem.
V semifinále jsme prohráli 2:1 s Dlažkovicemi, pozdějším vítězem celého turnaje. V tomto utkání chlapci hráli velice dobře a dovolím si říct nebýt špatných verdiktů v některých okamžicích rozhodčího, chlapci by postoupili do finále.
V utkání o třetí místo se rozhodčí opět podepsali na výsledku a s družstvem Cheb a Horní Slavkov jsme prohráli 2:1 a obsadili krásné čtvrté místo.
Závěrem bych všem chlapcům kteří se akce zúčastnili chtěl poděkovat za dosažené výsledky reprezentaci našeho VÚ a zároveň velké poděkování hlavnímu kaučovi panu Františku Merendovi.

Leoš Chalupa

Finálový turnaj LIGY MALÉ KOPANÉ - Hostinné

Ve dnech 09.06. -10.06. 2022 se chlapci našeho výchovného ústavu zúčastnili finále Ligy v malé kopané, kterému předcházel turnaj v Olešnici, kde jsme skončili na krásném 2. místě a postoupili tak do tohoto turnaje.
Finálový turnaj se odehrál na hřišti VÚ Hostinné. S nominovanými hráči vyjel pedagogický dozor ve složení František Merenda a Leoš Chalupa.
Cestou jsme projížděli známá města, kde jsme chlapce upozorňovali na zajímavosti, např. Litomyšl - Bedřich Smetana, V. Mýto - autobusy Karosa, Hostinné - papírny...
Místo našeho ubytování byl Autokemp Dolní Kalná, kde jsme ve čtvrtek po příjezdu ještě dolaďovali sportovní formu na místním hřišti a v podvečer si byli chlapci zaplavat v místním koupališti.
Večeři a snídani jsme zajišťovali vlastními silami společně s chlapci.
Turnaj byl rozlosován do dvou čtyřčlenných skupin. My jsme ve skupině porazili Buškovice 2:1, s Obořištěm jsme remízovali 2:2, s družstvem Praha ZDC jsme prohráli 1:5 a ve skupině jsme tak skončili na 2. místě. Po obědě jsme šli hrát o 3. místo proti domácímu celku Hostinné, kde jsme vyhráli v poměru 1:0.
Turnaj navštívil i náš pan ředitel Pavel Tokař, kterému tímto děkujeme za podporu.
Závěrem bych všem zúčastněným chlapcům poděkoval za dosažené výsledky a reprezentaci VÚ Nový Jičín a rovněž velké poděkování patří kaučovi panu františku Merendovi.

Leoš Chalupa

Školní výlet do Teplic nad Bečvou

Dne 2.6.2022 jsme se se 3 žáky zúčastnili školního výletu do Teplic nad Bečvou, kde jsme navštívili Zbrašovskou aragonitovou jeskyni a udělali jsme výšlap k Hranické propasti, která je nejhlubší zatopenou propastí na světě.
Chlapci se seznámili se vznikem a historií objevování jeskynních systémů a samotné Hranické propasti. Obsah výletu chlapce velmi zaujal, což byl cíl našeho výletu.

Ing. Jiří Kolařík